صفحه اصلی درباره ما خدمات شهرها و کشورها تورهای اروپا 1398 شرایط سفر تماس با ما
     
     

لندن - انگلستان

 

برج ایفل - پاریس - فران

 

آکروپلیس - آتن - یونان

 

کلیسای الکساندر نوسکی

 بلغارستان

 

معاهده شنگن:

"معاهده شنگن" قراردادی است که در ۱۴ ژوئن سال ۱۹۸۵ میلادی جهت ورود آزاد ساکنین کشورهای اروپایی بدون نیاز به ویزا و کاهش مشکلات رفت و آمد آنها از جمله برچیده شدن مرزها و ایستگاههای بازرسی مرزی، درعرشه کشتی "پرنسس ماری آسترید" روی رودخانه "ماسل" نزدیک شهری به نام "شنگن" در لوکزامبورگ - مرز بین فرانسه و آلمان -  به امضای ۵ کشور آلمان، فرانسه، هلند، بلژیک و لوکزامبورگ رسید و در ۳ اکتبر سال ۱۹۹۰ میلادی پس از اتحاد آلمان شرقی و غربی، مجددا با امضای آلمان متحد تکمیل گردید.

 

کشورهای عضو محدوده شنگن عبارتند از 28 کشور
آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، پرتقال، هلند، بلژیک، لوکزامبورگ، سوئد، نروژ، فنلاند، دانمارک، لیتوانی،  لتونی، لهستان،مجارستان، اتریش، استونی، اسلواکی، اسلوانی، چک، ایسلند، مالت و یونان. همچنین لازم به ذکراست در سال 2009 میلادی چهار کشور قبرس ، بلغارستان ، رومانی و سوئیس به طور کامل  مفاد این پیمان را قبول کرده اند و رسماً وارد شنگن شده اند.

 

شورهای عضو اتحادیه اروپا ( 27 کشور ) را نباید با کشورهای محدوده شنگن ( 28 کشور ) اشتباه نمود! کشورهای عضو اتحادیه اروپا شامل ۲۷ کشور یعنی 24 کشور از  محدوده شنگن (بجز نروژ و ایسلند) بعلاوه 3 کشور رومانی، انگلستان و ایرلند می باشند، بهمین دلیل ویزای ساکنین و اتباع این سه کشور جهت ورود به منطقه شنگن بی اعتبار است و این افراد باید هنگام ورود و خروج از کشورهای محدوده شنگن مورد کنترل مرزی قرار بگیرند.

جالب است بدانید که واحد پولی "یورو" در حال حاضر تنها در ۱۵ کشور اروپایی استفاده می شود که شامل بلژیک، قبرس، فنلاند، فرانسه، آلمان، هلند، مالت، لوکزامبورگ، ایتالیا، اسپانیا، اتریش، یونان، اسلوانی، ایرلند و پرتقال می شود.

کشورهای نظیر لیختن اشتاین، کرواسی، صربستان، مقدونیه، اوکراین، مولداوی و آندورا نه عضو اتحادیه اروپا هستند و نه عضو محدوده شنگن. پس برای ورود به این کشورها نیاز به ویزای جداگانه دارید و ساکنین و متعاقبا اتباع این کشورها نیز برای ورود به سایر کشورهای اروپایی نیاز به ویزای شنگن دارند.

 

ویزای شنگن چیست؟

این ویزا مخصوص کسانی است که قصد دارند به کشورهای محدوده شنگن وارد شوند و ساکن یا اتباع کشورهایی غیر از کشورهای محدوده شنگن هستند. البته ساکنین و اتباع کشورهای قاره آمریکا (غیر از چند کشور معدود مثل کلمبیا، پرو، بولیوی و...) و همچنین ساکنین و اتباع قاره استرالیا و کشورهای ژاپن،کره جنوبی و مالزی نیازی به اخذ ویزای شنگن ندارند و می توانندبه مدت حداکثر ۹۰ روز به این کشورها وارد و یا خارج شوند.

 

انواع ویزای شنگن

ویزای شنگن در ۴ نوع صادر می شود:

ویزای نوع A: ویزای ترانزیت است یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را ندارد و می تواند فقط در یکی از فرودگاههای شنگن پرواز خود را تعویض و راهی کشوری در خارج از شنگن گردد.

ویزای نوع B: ویزای عبور است یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را دارد و میتواند از شنگن بعنوان منطقه عبوری استفاده نماید تا از طریق زمینی خود را به کشور دیگری غیر شنگن برساند.

ویزای نوع C: ویزای توریستی است که اکثر ایرانیان با آن وارد شنگن می شوند.

ویزای نوعD: ویزای بلندمدت است که معمولا تجار و بازرگانان ازآن استفاده می کنند تا بتوانند در طی سال بارها به شنگن وارد و از آن خارج شوند.

 

توجه کنید که اگر بخواهید بیش از ۹۰ روز در محدوده شنگن بمانید، دیگر نیازی به ویزای شنگن ندارید بلکه باید درخواست اقامت بدهید و از طریق سفارت پیگیر مراحل اقامتی خود باشید، درضمن اگر از ۹۰ روز اقامت خود در محدوده شنگن استفاده کنید، باید حتما ۳ ماه خارج از شنگن بمانید تا بتوانید مجددا ویزای شنگن دریافت کنید. البته در صورت داشتن دلایل ویژه می توانید برای حداکثر یکسال هم ویزای شنگن دریافت کنید. 

داشتن ویزای شنگن لزوما به معنی تضمین ورود به محدوده شنگن نیست، یعنی اینکه اگر شما ویزای شنگن خود را از یونان گرفته باشید ولی از فرانسه وارد شنگن شوید مقامات مرزی شنگن در فرانسه می توانند به دلایلی کاملا قانونی به شما اجازه ورود نداده و شما را به کشوری در خارج از شنگن اخراج کنند. مسافر ورودی به شنگن باید همیشه خود را آماده سوالات احتمالی از جمله هدف از سفر، آدرس محل اقامت و مدارکی دال بر توانایی پرداخت هزینه های اقامت نماید.

 

برای اخذ ویزای شنگن راههای مختلفی وجود دارد. ساده ترین راه اقدام از طریق تور مسافرتی و اخذ ویزای نوع C  می باشد که البته باید برای اخذ آن پرینت حساب بانکی، پرینت آخرین فیش حقوقی، چک بانکی در وجه آژانس و یا سند ملکی به نام خودتان را از قبل آماده کنید تا ضمانت برگشتتان از سفر باشد. راههای دیگر، دریافت دعوت نامه رسمی جهت بازدید از فامیل، دریافت دعوت نامه از یک شرکت معتبر مبنی بر حضور در یک نمایشگاه بین المللی و ... می باشند.

به تازگی خبرگزاری آسوشیتد پرس به نقل از یک مرکز معتبر مطالعاتی در سوئیس گزارش داده است که کشور ایران از نظر شانس دریافت ویزا و اجازه سفر به دیگر کشورهای دنیا (با اجازه سفر به ۱۴ کشور دنیا بدون ویزا) در رتبه یکی مانده به آخر فهرست شانس دریافت ویزا قرارگرفته است!

برطبق این گزارش رسمی، کشورهای فنلاند، دانمارک وآمریکا  با اجازه سفر به ۱۳۰ کشور جهان بدون نیاز به ویزا مشترکا اول هستند و کشورهای آلمان، ایرلند و سوئد با اجازه سفر به ۱۲۹ کشور جهان بدون نیاز به ویزا به ترتیب در رتبه های بعدی قرار دارند. همچنین کشورهای عراق، سومالی، اتیوپی، کامبوج، برمه، پاکستان و...در فهرست بالای ایران قرار دارند و کشور جنگزده افغانستان در قعر جدول پس از ایران جای دارد.

 

مدارک لازم جهت ارائه به سفارتخانه های شنگن

1- اصل پاسپورت با 6 ماه اعتبار وکپی از صفحه اول با کپی از ویزاهای قبلی در پاسپورت جدید و قدیم

 2-اصل شناسنامه متقاضی ویزا با همسر و فرزندان و عقدنامه با کپی از کلیه صفحات آن با ترجمه انگلیسی و با مهرهای دادگستری و  وزارت امورخارجه

 3- اصل کارت ملی با کپی

 4- گواهی شغلی به انگلیسی با موضوع نامه به سفارت، روی سربرگ و با مهر شرکت که در آن زمان شروع کار، سمت و حقوق ماه آخر قید شده باشد.

 5- پرینت انگلیسی حسابهای بانکی با مهر بخش روابط بین الملل بانک مربوطه

 6- لیست بیمه یا دفترچه بیمه با ترجمه انگلیسی و با مهرهای دادگستری و وزارت امورخارجه

 7- سند ملکی (آپارتمان، خانه، مغازه، زمین...) با ترجمه انگلیسی و با مهرهای دادگستری و وزارت امورخارجه

 8- جواز کسب یا شرکت نامه و آگهی روزنامه رسمی، دفترچه یا کارت بازرگانی با ترجمه انگلیسی و با مهرهای  دادگستری و وزارت امورخارجه

 9- مدرک تحصیلی و یا تخصصی خود و فرزندان با ترجمه انگلیسی و با مهرهای دادگستری و وزارت امورخارجه

 10- عکس  3.5 در 4.5 زمینه روشن و از روبرو 2 قطعه

 11- ووچر رسمی هتل ها با کد رزرواسیون به اسم متقاضی و مطابق با تاریخ رفت و برگشت پرواز

 12- رزرو پرواز که تاریخ رفت و برگشت آن OK  باشد.

 

موارد مهم برای اخذ ویزای توریستی

1- 50% مبلغ تور در زمان ثبت نام  دریافت میشود و مابقی تا 2 هفته قبل از پرواز باید تسویه گردد.

2- در صورت تغییر کلاس و نرخ پرواز مسافر ملزم به پرداخت اضافه نرخ میباشد.

3-آژانس در قبال ثبت مهر REJECTدر پاسپورت مسافران هیچ مسئولیتی ندارد.

4- در صورت رد شدن از سفارتخانه مذبور 10% مبلغ تور کسر گردیده و مابقی به  مسافر مسترد خواهد شد.

^ بازگشت به بالا

قوس ترینف - پاریس - فرانسه

 

فینمارک - نروژ

 

براتیسلاوا - اسلوواکی

 

قلعه سنت آنجلو - رم

ایتالیا

 

رود سن - پاریس - فرانسه