صفحه اصلی درباره ما خدمات ایران تورها شرایط سفر تماس با ما

شهرستانک

شهرستانک روستای شهرستانک از توابع بخش آسارای شهرستان کرج در 55 کیلومتری شمال شرق کرج و 90 کیلومتری شمال تهران یکی از زیبا ترین و مهمترین روستاهای جاده چالوس میباشد. ارتفاع این روستا از سطح دریا 2190 متر است و آب و هوای آن در زمستان ها سرد و تابستان معتدل و دلپذیر است .
اين روستا دارای جویبارهائی با آبی سرد و زلال که حتی در تابستان نیز قادر نخواهید بود برای دقایقی دستتان را در آن نگهدارید! با توجه به آثار تاریخی به جا مانده ، قدمت این روستا به قرن ششم هجری قمری می رسد. قلعه دزد بند ( قلعه دختر) ، تپه شنستون ( شن ستون ) و کاخ شهرستانک ( کاخ ناصر الدین شاهی ) از آثار تاریخی این روستاست.  باغهای پر از میوه گیلاس، آلبالو، سیب و گلابی زینت بخش این دره زیبا و ییلاقی است که سالیانی نه چندان دور شاهان قاجار دل به آن بستند.

کاخ شهرستانک
در دوران ناصرالدین شاه و بدستور وی در سال 1295 ه. ق. ، احداث بنای کاخ عظیمی در دره گل گیله شهرستانک آغاز شد که تا سال 1298 ه. ق. ادامه پیدا کرد. این کاخ در دو طبقه احداث شد که داخل آن به وسیله کاغذ دیواریهای الوان و گچبریهایی در سقف تزئین شد که متاسفانه در حال حاضرهیچ اثری از آنها باقی نمانده. بخش حرمسرا نیز مشتمل بر فضاهایی است که بر گرداگرد دو حیاط ساخته شده است و در مجاورت کاخ است. در جوار کاخ شهرستانک ، قطعه سنگ بسیار عظیمی وجود دارد که ظاهرا" زمان استراحت ناصرالدین شاه در کاخ ، از صخره مشرف بر کاخ جدا شده و بدون ایجاد خسارتی در کنار کاخ مستقر شده است.

   

گشتها : بازدید از روستای شهرستانک  _ کاخ قاجاری و راهپیمایی تا آبشار


 

^ بازگشت به بالا

 

کویر مرنجاب

نمك آبرود

ماسوله

جواهرده

رامسر

كلاردشت

طالقان

درياچه ولشت

درياچه اوان

قلعه الموت

بام سبز لاهيجان

قلعه رودخان

ارگ گوگد


گلخانه محلات

قمصر

كندلوس

غار عليصدر

آبشار شاهاندشت

شهرستانك

دشت لار

غار كتله خور

غار بورنيك

درياچه شورمست

قلعه رودخان

ارفع كوه


جنگل ابر


باغ فين كاشان

دشت هويج

نياسر

آبشار خور

غار رود افشان

درياچه اوان

غار يخمراد

تنگه واشی