صفحه اصلی درباره ما خدمات ایران تورها شرایط سفر تماس با ما

آبشار خور

آبشار خور در شمال شهرستان کرج و ابتدای جاده چالوس واقع شده است. باغات روستای خور، پیست اسکی و آبشار میتواند روز بسیار جذابی را برای شما رقم بزند. از روستای خور تا آبشار حدود یک ساعت پياده روی لازم است.

در جاده چالوس، نرسيده به سد كرج، يك جاده پرشيب در سمت راست وجود دارد كه با دو فلش مشخص شده، كه هر دو اين جاده ها ما را بسمت خوزنكلا و پيست اسكی خور راهنمايی ميكند. پس از عبور از خوزنكلا كه روستای پايين دست سد كرج است. از روستاهای ابهرك، ارنگه، سيجان، سرزيارت گذشته تا درنهايت به روستای خور با طبيعت كم نظير و دره سرسبزش ميرسيم.

   

از جاده چالوس تا روستای خور حدود 8 كيلومتر مي باشد. پس از پيست اسكی خور، مسير صحيح جاده سمت راست ميباشد. از انتهای روستای خور با يك كوهنوردی دو ساعته ميتوان به قله پهنه حصار راه يافت. جناح ديگر اين قله به روستا و آبشار سنگان ميرسد كه از مسيرهای زيبای كوهپيمايی است. ادامه مسير را بايد طوری انتخاب كرد كه از كنار نهر آبی با ديواره های بتونی عبور كند. پس از40 دقيقه پياده روی از ميان طبيعت بكر و ديدنی و در سكوتی ملكوتی به آبشار زيبای خور خواهيم رسيد.

در زمستانها اين آبشار كاملا" تا بالا يخ می زند و علاوه بر جذابيت طبيعی كه بوجود می آورد، بسياری از علاقه مندان به رشته  يخنوردی را نيز بسوی خود می كشاند. ديواره های بلند دور تا دور را احاطه كرده و در اين ميان، سهم كوچكی از آسمان نمايان می باشد.

   

آب آبشار با وجود كم حجم بودن ولی با شدّت و حدّت هر چه تمام تر و شلاق گونه بر روی تخته سنگهای پايين اصابت كرده و صدای سمفونی ريختن آب انرژی مضاعفی را در دل و جان جای می دهد. وقتی در چند قدمی آبشار مي ايستيد، پودر آب چنان با لطافت صورتتان را نوازش می دهد كه ميتوانيد آرامش و زيبايی طبيعت را لمس كنيد.

 

گشتها: بازديد از روستای خور و آبشار خور

 

 

کویر مرنجاب

نمك آبرود

ماسوله

جواهرده

رامسر

كلاردشت

طالقان

درياچه ولشت

درياچه اوان

قلعه الموت

بام سبز لاهيجان

قلعه رودخان

ارگ گوگد


گلخانه محلات

قمصر

كندلوس

غار عليصدر

آبشار شاهاندشت

شهرستانك

دشت لار

غار كتله خور

غار بورنيك

درياچه شورمست

قلعه رودخان

ارفع كوه


جنگل ابر


باغ فين كاشان

دشت هويج

نياسر

آبشار خور

غار رود افشان

درياچه اوان

غار يخمراد

تنگه واشی