صفحه اصلی درباره ما خدمات ایران تورها شرایط سفر تماس با ما

دریاچه اوان و قلعه الموت

دریاچه اوان دریاچه ای زیبا با مناظری دیدنی در استان قزوین است. این دریاچه در حلقه چهار روستای اوان، ورین، زواردشت و زرآباد قرار دارد. ارتفاع این دریاچه از سطح آبهای آزاد حدود 1800 متر است و همچون نگینی زمردین می درخشد و با چشم انداز محسورکننده اش گردشگران داخلی و خارجی بسیاری را بسوی خود جذب می نماید.

این دریاچه که بیش 7000 متر مربع مساحت دارد از محیط خارج خود آبی را بطور مستقیم دریافت نمی کند و تنها از آب نزولات جوی و چشمه های موجود در کف دریاچه تغذیه می نماید. عمق دریاچه در عمیق ترین قسمت به حدود 6 متر می رسد، البته برخی از مسئولان عمق دریاچه را بین یک تا بیست متر تخمین زده اند.

   

از سر ریز آب دریاچه نیز رود کوچکی تشکیل می شود که آب آن مورد استفاده کشاورزان روستاهای کوشک و آیین می باشد. در تابستان این دریاچه محل ماهیگیری، آب تنی و قایق سواری و در پائیز مأمن پرندگان مهاجر مانند قو، غاز، مرغابی و در زمستان با توجه به برودت هوا و یخ زدن سطح آن قابل اسکی سواری است.

قلعه الموت در شمال شرقی روستای گازرخان و بر فراز کوهی از سنگ به ارتفاع 2100 متر از سطح دریا قرار دارد. این کوه از نرمه گردن (میان نرمه لات و گرمارود) شروع شده و به طرف مغرب ادامه پیدا کرده است. صخره های پیرامون قلعه که رنگ سرخ و خاکستری دارند، در جهت شمال شرقی به جنوب غربی کشیده شده اند. پیرامون دژ از هر چهارسو پرتگاه است و تنها راه ورود به قلعه در انتهای ضلع شمال شرقی است که کوه هودکان با فاصله ای نسبتا زیاد بر آن مشرف است... حسن صباح در سال 486 هجری قمری این قلعه را تصرف کرد که اکنون به نام قلعه حسن صباح نیز نامیده می شود. این قلعه یکی از جاذبه های گردشگری استان قزوین محسوب می شود.

   

 

گشتها: بازدید از قلعه الموت و دریاچه اوان
 

خدمات تور: سرويس رفت و برگشت مينی بوس يا ميدل -  راهنمای مجرب – بيمه مسافری – صبحانه و نهار در دامن طبيعت


وسائل مورد نياز برای سفر: كوله يك روزه – كلاه و عينك آفتابی – كارت شناسائی – كفش مخصوص پياده روی – كرم ضد آفتاب و لوازم بهداشت شخصی – ظروف شخصی – قمقمه آب – لباس گرم به اندازه كافی – فلاكس چای انفرادی – دوربين عكاسی

 

 

کویر مرنجاب

نمك آبرود

ماسوله

جواهرده

رامسر

كلاردشت

طالقان

درياچه ولشت

درياچه اوان

قلعه الموت

بام سبز لاهيجان

قلعه رودخان

ارگ گوگد


گلخانه محلات

قمصر

كندلوس

غار عليصدر

آبشار شاهاندشت

شهرستانك

دشت لار

غار كتله خور

غار بورنيك

درياچه شورمست

قلعه رودخان

ارفع كوه


جنگل ابر


باغ فين كاشان

دشت هويج

نياسر

آبشار خور

غار رود افشان

درياچه اوان

غار يخمراد

تنگه واشی